• Головна
  • Конотопчан продовжують «розводити» на гроші по телефону
08:43, 11 серпня 2015 р.

Конотопчан продовжують «розводити» на гроші по телефону

Всупереч постійним нагадуванням, що банківські операції проводяться виключно і тільки в офісних банківських приміщеннях, 42-річна мешканка Конотопу повірила невідомому, котрий назвався співробітником одного з найвідоміших українських банків, і через термінал за телефонними вказівками «працівника» провела кілька незрозумілих їй операцій, внаслідок чого втратила 9 780 гривен.

Ще одна 84-річна жителька Конотопу перерахувала 5 000 гривен за не притягнення до кримінальної відповідальності її сина. Повіривши, що син за скоєння тяжкого злочину знаходиться в міліції і що б його відпустили потрібно перерахувати значні кошти.

Останнім часом телефонне шахрайство набуло неймовірної «популярності» серед різного роду аферистів. Міліціонери, працівники банків, медики, представники туристичних фірм – і це не повний перелік «спеціальностей», під які рядяться пройдисвіти, аби видурити людські гроші. І що найприкріше – наші громадяни їм вірять. Вірять невідомим людям, а не власному здоровому глузду, родичам або офіційним попередженням.

Так, тільки за минулі вихідні жертви шахраїв у Сумській області вийняли зі своїх кишень 37 079 гривен і переказали на продиктовані невідомими особами рахунки.

Наразі за цими фактами слідчими міліції відкриті кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Тож, шановні громадяни, ще раз нагадуємо вам: перш, ніж бігти до банкомату з карткою й «рятувати» серед ночі когось з родичів, зателефонуйте йому і з‘ясуйте ситуацію. Крім того, пам‘ятайте, що банківські працівники ніколи не ведуть по телефону ніяких фінансових операцій чи розрахунків. Вам розповідають, що саме в цю хвилину комусь потрібна саме ваша допомога? Телефонуйте за номером 102 і повідомте про цей дзвінок на офіційну «гарячу» лінію найближчого міськрайвідділу. Ваша розгубленість, збентеженість та легковірність – це найперший ваш ворог і помічник дурисвіта, який прикладе будь-яких зусиль, аби дібратися вашого гаманця.

Шахрайство важко розплутується, ще важче доводиться в суді, а ось втратити за лічені хвилини всі свої накопичення дуже легко.

Відтак, будьте обережні у спілкуванні з незнайомцями самі, і застерігайте від подібних розмов своїх стареньких батьків та родичів, не знайомих з такими шахрайськими схемами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#конотоп #телефон #щахраї
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...