• Головна
  • В Конотопі демонструються полотна із фондової колекції НІКЗ «Гетьманська столиця»
10:30, 24 березня 2017 р.

В Конотопі демонструються полотна із фондової колекції НІКЗ «Гетьманська столиця»

Історія кожного народу має свої символи. З часом, такий символ стає ознакою нації. Скажімо, для Америки – це «ковбой», Скандинавії – «Вікінг», Японії – «самурай». А нашої історії неможливо уявити без козаччини. Саме тому 23 березня 2017 року у великій виставковій залі Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського відбулось відкриття виставки художніх полотен із фондової колекції НІКЗ «Гетьманська столиця» авторства київського художника Альберта Петрова в рамках відзначення 378-ї річниці від дня народження гетьмана Івана Мазепи.
Експозицію складають портрети гетьманів Б. Хмельницького, І. Виговського, П. Тетері, П. Дорошенка, Д. Ігнатовича (Многогрішного), І. Самойловича, І. Мазепи, П. Орлика, П. Калнишевського та ін.. 
До присутніх на заході учнів Конотопської гімназії та ЗОШ №5 звернулася науковий співробітник НІКЗ «Гетьманська столиця» Марина Хармак, з цікавою розповіддю про автора картин Альберта Івановича Петрова та життєвий шлях гетьманів зображених на полотнах.
Молодший науковий співробітник міського Краєзнавчого музею ім. О.М. Лазаревського Шульга Валентина Іванівна продекламувала вірш Ліни Костенко, про останнього гетьмана лівобережної України Кирила Розумовського, під назвою «Стара церковця в Лемешах».
Родзинкою заходу стала вікторина про життя, побут, звичаї та подвиги козаків та гетьманів. Завершенням заходу став Козацький марш, який вселив в серця присутніх волелюбний та патріотичний дух наших славних прапрапращурів. 
Виставка розкриває козацьку доблесть, відвагу, самовідданість, харизму та характер героїв виставки, які все своє життя присвятили боротьбі за волю України. Безумовно вони є героями не лише своєї доби, а й героями, яких необхідно наслідувати в сучасності. Дана виставка допоможе висвітлити державотворчу і культуротворчу діяльність видатних постатей українського політикуму доби козацтва та надихне до роздумів щодо неповторюваності помилок історії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #музей #козаки #виставка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...