• Головна
  • Скарги на якість газу. "Сумигаз" проводить прес-тур
07:30, 24 лютого 2017 р.

Скарги на якість газу. "Сумигаз" проводить прес-тур

Показувати пресі аналізи якості газу у «Сумигаз» стало щорічною традицією. Але цієї зими після стількох випадків НС газ особливо на слуху, тому відбувся спеціальний показовий прес-тур.

Перевірки якості газу здійснюються на підприємстві як мінімум раз на місяць. Причиною демонстративної акції, за словами фахівця зі зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ «Сумигаз» Анастасії Шимариной, стали дедалі частіші скарги приватних споживачів на якість газу. Людей бентежить те зеленуватий або червонуватий колір полум'я на конфорках, то повільне закипання чайника, то нехарактерний для запах газу.

Як і в минулому році, газовики категорично відкидають версію про «розбавленні газу» киснем або повітрям, запевняючи, що це неможливо, оскільки система герметична і будь-яке втручання загрожує аварійною ситуацією. «Втрутитися в систему в принципі можна, але наші служби строго стежать за цим. Стороннім це зробити категорично неможливо. Впаде тиск, відбудеться витікання газу, виникне аварійна ситуація», - пояснює головний інженер підприємства Дмитро Сергієнко.

Всі перераховані ознаки нібито відхилень від норми, за словами газовиків, залежать від якості і чистоти газового обладнання, провітрювання приміщення. Але головне – від хімічного складу газу, що йде від постачальників. А постачальники зараз можуть змінюватися мало не кожен день. «Сумигаз» ніяк не може вплинути на хімічний склад газу. Підприємство займається лише розподілом «блакитного палива», отримуючи його від транспортувальника ПАТ «Укртрансгаз», яке в свою чергу теж неодноразово заявляв у ЗМІ, що ніяк не може вплинути на якість продукту, що транспортується від різних постачальників. Тим не менш, не маючи можливості поліпшувати або погіршувати якість газу, ПАТ «Укртрансгаз» регулярно його контролює за допомогою 67 хіміко-аналітичних лабораторій та щомісяця звітує перед громадськістю.

Спочатку журналістам анонсували участь у публічному експерименті ще й представників «Укртрансгазу», але потім стало відомо, що підприємство відмовилося від забору зразка на своєму об'єкті.

Що й треба було довести

Зробивши пробні забори газу в двох місцях, провідний хімік ПАТ «Сумигаз» Сергій Русаков разом з журналістами відправився в лабораторію, де на хроматографі, підключеному до комп'ютера, дослідив обидва зразки на теплоту згоряння, щільність і склад. Через годину вийшло те, що і потрібно було довести: показники газу з ГРП-25 практично (з мізерною часткою похибки) збіглися з даними зразка, взятого в мережі безпосереднього споживача за адресою: проїзд Гайовий, 1/1. Більш того, як зазначили газовики, отримані показники свідчать про те, що газ якісний і висококалорійний.

- Вміст кисню строго нормується за ГОСТом – не більше 1%. У нас же його практично немає (виходить десь третій знак після коми), - пояснює Сергій Русаков. – Я тут працюю 15 років. Невідповідності ГОСТу не було жодного разу. Газ з однієї труби буде однаковий як на ГРП, так і у споживача. До 2008 року в Сумську область стабільно йшов російський газ. Потім стали змінювати (російський-український) в залежності від сезону. Тепер в області газ весь час різноманітний. На півдні – охтирський, на Лебедин іноді йде полтавський, у Шостці – з Чернігівської області. У Сумах може бути російський газ зі сховищ, змішаний з магістральних газопроводів, може домешиваться місцевий.

Журналістам, як і всіх споживачів газу, доводиться вірити всьому сказаному на слово, тому що в країні, на жаль, не існує незалежної позавідомчої експертизи. Тобто про якість газу український споживач може судити тільки за звітами компаній, які на цьому газі заробляють. Замовити експертизу газу, який надходить безпосередньо в побутові газові прилади, як пояснили в ПАТ «Сумигаз», немає технічної можливості – проблема у відборі та наявності обладнання, оскільки газ подається під низьким тиском.

З якісними показниками природного газу за лютий 2017 року можна ознайомитись на сайті 104.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумигаз #газ #якість #перевірка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...