• Головна
  • Мораторій на перевірки контролюючими органами продовжено. Яких наслідків очікувати?
11:00, 5 січня 2017 р.

Мораторій на перевірки контролюючими органами продовжено. Яких наслідків очікувати?

30 грудня Петро Порошенко підписав Закон №1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Про це повідомляє прес-служба Президента України. Законом встановлюється до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного контролю планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Документом також визначаються підстави та випадки, коли державний нагляд здійснюється.

Так, до 31 грудня 2017 року позапланові заходи державного нагляду здійснюються органами державного нагляду:

- за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду про здійснення заходу державного контролю за його бажанням;

- за рішенням суду;

- у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

Позаплановий захід державного нагляду на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав проводиться органом державного нагляду за погодженням Державної регуляторної служби.

Державна регуляторна служба зобов’язана до початку проведення контролю оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті погодження на проведення таких заходів. Проведення позапланового заходу державного нагляду без оприлюднення погодження Державної регуляторної служби забороняється.

Законом також визначаються права суб’єктів господарювання, зокрема вони мають право не допускати посадових осіб органу державного нагляду для проведення заходів державного нагляду, якщо їм не пред’явлено відповідне погодження.

авдяки мораторію, який було вперше впроваджено в серпні 2014 року, кількість перевірок при порівнянні останніх кварталів 2013 та 2014 років, за інформацією Державної регуляторної служби України, зменшилася на 98,5%.

Проте, встановлення обмеження на перевірки мало як позитивні, так і негативні наслідки, зокрема, у сфері контролю за додержанням законодавства про працю. Так, зменшення кількості перевірок сприяло зростанню в країні заборгованості з виплати заробітної плати.

Слід зазначити, що в Євросоюзі такого поняття, як "мораторій на перевірки", не існує. Тому парламентська експертна група (ПЕГ)  наголошує: товари, вироблені "під мораторієм", не матимуть доступу на ринок ЄС, а наш споживач – не матиме європейської якості.

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив: "Якщо український виробник хоче потрапити на європейський ринок, у нього є лише один сценарій дій – дотримуватись тих вимог і принципів, які діють у Європі.

І ось вони вже порушуються — адже в Україні діє мораторій на перевірку підприємств, які працюють у харчовій промисловості. А відповідно до загальноєвропейських вимог це неприпустимо, адже тоді є великий ризик потрапляння на ринок неякісної продукції, що може загрожувати життю та здоров'ю споживачів".

За словами першого заступника голови комітету Верховної ради з питань європейської інтеграціїОстапа Семерака, умови ведення бізнесу в Україні спрщувати потрібно, як і зменшувати адміністративний тиск. Але – не порушуючи наші зобов’язання в рамках асоціації та  керуючись принципами ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #контроль #перевірки #мораторій #2017
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...